Dostlarımıza Hangi Mamayı Vermeliyiz ?

Proplan, Advance, Acana, Bosch, Orijen, Royal Canin, Eukanuba, Nature’s Protection ve diğerleri… Piyasada onlarca mama markası var. Bir o kadar da mama türü. Kimi gerçek hayvansal protein parçalarını kullandığını iddia ediyor, kimi tahılsız, kimi GDOsuz vs. Dostlarımız için her zaman en iyisini isteyen bizler için seçim yapmak gerçekten zor.

Pro plan ve Royal Canin yılların markaları bilindiği gibi. Kaliteleri gerçekten tartışma götürmez. Yapılan kullanıcı anketlerinde de zaten en eski mama olmaları sebebiyle birçok kullanıcı tarafından denenip test edilmiş olduklarını görebiliyoruz.

Acana, Orijen ve Bosch mama tüketicileri için kısmen daha yeni markalar, ancak kaliteli içerikleri ve olabildiğince az katkı maddesi kullanmaları sebebiyle dostlarımız için oldukça doğru bir tercih şüphesiz. Köpek ve kedi dışkısında kokuyu azalttığı de kanıtlanmış bir detay.

Eukanuba uygun fiyatıyla dikkat çeken yeni bir marka, henüz bu markadan haberdar olmayan birçok pet sahibi mevcut şüphesiz ancak bu mamaya da bir şans vermek gerektiğini söyleyebiliriz.

Nature’s Protection’ın GDO içermeyen tarifi için micro zeogen teknolojisi kullanılıyor. Oldukça kaliteli bir mama olması sebebiyle, Türkiye pazarına yeni girmesine rağmen açığı hızlı kapatacağa benziyor. Sonuçta kendimiz için genetiğiyle oynanmamış besinler tercih ediyorsak, dostlarımız için de öyle tercih etmeliyiz, değil mi? Dodo Mama veteriner hekimlerinin de bu mamayı tavsiye ettiğini söylemeden geçmeyelim.