En Çok Vitamin Hangi Köpek Mamasında Bulunur?

Köpeklerin yeterli beslenmesi sağlıklı gelişmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Köpeklerin günlük besin ihtiyacını karşılama amaçlı piyasada çok fazla köpek maması çeşidi bulunmakta olup genel olarak hepsi doyurucu ve besleyici özelliğe sahiptir. Köpeklerin günlük beslenme ihtiyacının yanında mamalar ile eklem ve kas gelişimi, iskelet yapısı, tüy parlaklığı, kalp ve damar salığı için gerekli besinler, sindirim sistemi için gerekli vitaminler gibi birçok içeriğe sahip olan mamalar tercih edilmelidir. Çok çeşit mama seçenekleri bulunsa da her mama her köpek için uygun değildir. Mamalar köpeklerin cinsine göre tercih edilmelidir. En çok vitamin hangi köpek mamasında bulunur? Sorusu için piyasada çok fazla tercih seçeneği bulunmaktadır.

Köpek Mama Seçimi

Köpek maması seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli durumlardan biri, mamanın köpeğin cinsine ve yaşına göre seçilmesidir. Piyasada çok fazla marka ve fiyata mama seçeneği bulunmakta olup her mama her köpeğe uygun değildir. Köpeğinizin cinsine göre mama seçimi yapmalısınız. Aksi halde köpeğiniz de aşırı tüy dökümü, sindirim bozukluğu, obezite ve beraberinde birçok sorunlar gelebilmektedir. Bu sebeple mama tercihini doğru yapmalısınız. Mama seçimi köpek için en önemli Unsur olduğunu unutmamalısınız.

Köpek Mamasında Bulunan Vitaminler

Köpek mamaları köpeğinizin günlük besin ihtiyacını karşılar. Bunun yanında içinde bulunan destekleyici vitamin ve mineraller ile köpeğin gelişimine katkı sağlar. Mamalar içerisinde Pirinç, mısır, tavuk eti, kuzu eti, balıketi, meyve, bira mayası, tauruine, şeker pancarı, mısır şurubu, keçi boynuzu, tavuk ve balık yağı bulunmaktadır. Ayrıca içeriğinde A,D,B1, Kalsiyum, fosfor, iyot ve demir bakımından zengin vitaminler bulunmaktadır.

Köpek Maması Markaları

Köpeğinize belirli sıklıklarda vereceğiniz birçok köpek maması markası bulunmaktadır. Bunları pet malzemeleri satan yerlerden ve alışveriş merkezlerinden kolayca temin edebilirsiniz. Refle, Pedigree köpek maması, La vital, King, Happy Dog, Golosi, Advance, Bozita, Royal Canin, Acana, Porina, Astor, Genesis, Orjien ve daha birçok çeşit arasından köpeğinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.