Evcil Dostlarınızla Yılbaşı Eğlencesi

Yılbaşı gecesi için birçoğumuz planlar yapıyoruz. Kimimiz özel günleri birer tatil kaçmağı olarak değerlendiriyor, kimimiz ise konforlu evinde capcanlı yılbaşı partileri düzenliyor. Peki ya evcil dostlar ? Onlar bu planın neresinde?

Öncelikle yılbaşı gecesi için birbirinden güzel çeşitli yemekler pişirmek elbette çok keyifli. Ancak özel günlerde genele sağlıklı beslenmenin ucu kaçar bilindiği üzere. Bu durum belki bizler için ertesi günü yapılacak ufak diyetler ve detokslarla üstesinden gelinebilecek bir durum ama, dostlarımız için durum o kadar kolay değil. Yağlı, asitli, baharatlı gıdalar onların hassas sindirim sitemleri için oldukça zararlı olabilir. Bu nedenle yılbaşı gecesi, ona her zamanki besinlerinden vermeye özen göstermek gerek.

Alkol dostlarınız için son derece zararlıdır. Özellikle alkollü kokteyllerin şekerli tadı dostunuza oldukça lezzetli gelir, bu nedenle yılbaşı partisi sonrası etraftaki bardakları toplamalı, dostunuzun bu içecekleri tüketmelerini engellemelisiniz.

Tütün ürünleri de benzer şekilde dostunuzu oldukça olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle partiye gelen misafirlerinizin kapalı ortamlarda sigara içmemesine özen göstermelisiniz.

Dekorasyon malzemeleri, ambalajlar ve ağaç altındaki hediyeler petiniz için tehlike oluşturabilir. Bunları kemirerek açmaya çalışması, çeşitli kimyasallar içeren kişisel bakım malzemeleri, parfümler gibi hediyelerin içeriklerini yutmasına sebep olabilir. Bu durum zehirlenmeye kadar gidebilir. Bu edenle bu tarz malzemeleri dostunuzun bulunduğu ortamlardan uzak tutmalısınız. Zaten yılbaşı ağacınızın yerinde durmasına muhtemelen kendisi de izin vermeyecektir.

Dostunuzla ve tüm sevdiklerinizle şahane bir yıl geçirmenizi diliyoruz! 2017’de keşke dediğiniz her şey 2018’de sizin olsun!