Evcil Hayvanınızın Sağlığını Nasıl Korumalısınız?

Evcil hayvanlar evlerinizin küçük çocukları gibidir. Kedi ve köpek gibi tüylü dostlarımızın uzun seneler boyunca sizlerle birlikte sağlıkla yaşayabilmeleri için onlara gerçek bir çocuk gibi çok iyi bakmak, kaliteli ve besin değeri yüksek mamalarla beslemek, aşılarını zamanında yaptırmak ve onlara vakit ayırarak onlarla oyun oynamak, onları değerli hissettirmek gerekmektedir. Peki, evcil hayvanınızın sağlığını nasıl korumalısınız? Gelin birlikte bunun cevabını inceleyelim.

Evcil Hayvanınızın Sağlığını Korumak İçin Hangi Mama Markalarını Kullanmalısınız?

Evcil hayvanlarınızı beslerken sağlıklarını korumak için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan ilki mama markalarının içeriklerini incelemek ve veteriner hekimin önerilerine uygun içerikteki en iyi mamayı evcil hayvanınıza yedirmek olmalıdır. Veteriner hekimlerin, evcil hayvanların sağlığını korumak için en çok tercih ettiği mama markaları; Brit, Chow, Advance, Cat, Spectrum, Lavital, Happy Cat, Pro Plan, Gim Cat, Dog Chow, Happy Dog, Reflex, Royal Canin, Sanabelle, My Marco, Nature’s Protection, Brekkies, Nature Plan ve Vitakraft olarak sıralanmaktadır.

Evinizdeki kedi, köpek, kuş, tavşan, ginepig, hamster gibi evcil hayvanlarınızı yukarıda saymış olduğumuz markalarla beslenmesini sağlarsanız evcil hayvanlarınızın bağışıklık sistemi güçleneceğinden sağlığında bir aksama olma ya da bozukluk olmayacaktır.

Evcil Hayvanınızın Sağlığını Korumak İçin Yapmanız Gerekenler

Evcil hayvanlarınızın sağlığını korumak için mama seçimi kadar önemli olan bazı noktalar da bulunmaktadır. Bu noktalar; soğuk havalarda sıcak alanlara yatak hazırlamak, banyo yaptırdıktan sonra güzelce kurulamak yeterli olacaktır.

Evcil Hayvanınızın Ruhsal Sağlığını Korumak İçin Yapmanız Gerekenler

Evcil hayvanınızın fiziksel olduğu gibi ruhsal olarak da insanlar gibi bir sorunu olabiliyor. Bu nedenden dolayı evcil hayvanınıza gerçekten günde birkaç saatinizi ayırarak onunla oyun oynamak, onu sevmek, taramak, tırnaklarını kesmek, ortamını temizlemek, yeni mama ve taze su koymak gibi noktaları atlamadan onunla ilgilenirseniz ruhsal sağlığını korumuş olacaksınız.