Hamile Köpekler Hangi Mamaları Yemeli?

Köpekler evcimen hayvanlardır ve bu sebeple ev içerisinde bakımı yapılabilir. Yalnız köpeklerin beslenmelerine dikkat etmek gerekir. Özellikle hamile olan köpekler çok kaliteli besinlerle beslenmelidir. Sağlıksız beslenen köpekler hamilelik dönemlerinde büyük sıkıntı yaşayacaktır. Bunun yanında doğum sonrası köpek yavruları da sağlıksız bir şekilde dünyaya gelecektir. Buna engel olmak için kalite problemi olmayan köpeklerin rahatlıkla tüketebileceği köpek mamaları tercih edilmelidir. Peki, hamile köpekler hangi mamaları yemeli? Bunun için tercih edilebilecek en sağlıklı köpek maması bosch adlı hamile köpek maması çok kaliteli bir üründür. Çoğu insan hamile köpeğini beslemek için bu mamayı kullanıyor.

Köpek Mamaları Fiyatları Ne Kadar?

Ürün farklılığına göre fiyat farklılığı görülüyor. 30 Türk Lirası ile başlayan köpek maması 300 Türk Lirasına kadar yükseliyor. İçerdiği besinler fiyat belirlenmesinde büyük rol oynuyor. Her köpek cinsi kendine göre mamalarla besleniyor. Bu sebeple alınacak olan mamalarım fiyatı da bu mama çeşitlerine göre değişiklik gösteriyor.

Hamile Köpeklere Mama Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hamile olan köpeklere mama alırken normal köpek mamaları alınmamalıdır. Bunun yerine hamile köpekler için satılan köpek mamaları tercih edilmelidir. Köpekler hamilelik dönemlerinde tükettikleri besinlerde farklılık isterler. Her zaman tükettikleri mamalar bazı bakımlardan yetersiz olacaktır. Hamile köpekler için hazırlanmış olan köpek mamaları normal köpek mamalarının aksine daha fazla sağlıklı besin içerir. Bu sayede hamile olan köpekler daha sağlıklı bir dönem geçirecek ve kolay bir doğum gerçekleştirecektir. Hamilelik dönemlerinde ihtiyaç duydukları her besin köpek maması içerisinde mevcut olacaktır. Köpeklerin hamilelik süreleri yaklaşık olarak 60 gündür ve bu süreç içerisinde hamile köpek mamalarıyla beslenmeleri gerekir. Doğumdan sonra da belirli bir dönem hamile köpek mamaları ile beslenmeye devam edilebilir.