Kedi Mamaları Protein Bakımından Zengin midir?

Kediler için büyük önem taşıyan kedi mamalarının alımında çok dikkat edilmelidir. Kediler, tat ve koku duyusunda gelişmiş bir yapıya sahip olduğu için bozulan bir mamayı ya da kalitesiz mamaları tercih etmezler. Bu durum da kedi sahiplerinin uygun mama arayışlarında zorlanmasına neden olur. Mama seçerken, kedi sahipleri, sadece kedisinin karnını doyurmayı amaçlamamalıdır. Karnını doyurmasının yanı sıra gerekli vitamin, protein ve minerallere sahip olduğundan da emin olmalıdır. Kedi mamaları protein bakımından zengin midir? Kediler etobur oldukları için mama üreticileri mamaların içine protein ve yağ ağırlıklı besinleri koyarlar. Ancak karbonhidrat ağırlıklı olan mamalar da üretiliyor. Kedi sahipleri, kediler için büyük önem taşıyan protein ağırlıklı mamaları tercih etmelidir ve karbonhidrat ağırlıklı mamalar kedilerde obeziteye yol açacağı için tercih edilmemelidir.

Kedi Maması Alınırken Neye Dikkat Edilmelidir?

Mama alımında reklamların değil, içindekiler bölümünün kontrol edilmesi yapılması gereken ilk iştir. Böylece alınacak mamanın vitamin ve protein açısından ne derece iyi olduğu görülebilir. Ayrıca veterinere de danışılmalıdır. Kedi mamaları protein bakımından zengin midir? Kedinin bedensel gelişimine önem veren kedi sahipleri protein ve yağ içeren mamaları almalıdır. Ayrıca çok su içmeyen kedilere yaş mamanın daha uygun olacağı söylenebilir.

Kedi Mamaları Hangi Maddeleri İçermelidir?

Kedi mamaları alınırken mutlaka magnezyum, sodyum, D vitamini, Protein, Kalsiyum, Fosfor ve Lif içermesine dikkat edilmelidir.

Mama Seçiminde Kuru Mama mı Yaş Mama mı Alınmalıdır?

Kedilerin düzenli olarak kuru mama ile beslenmesi gereklidir. Sadece yaş mamayla ya da ev yemeğiyle beslenen kediler, ileride birçok rahatsızlığa daha kolay bir şekilde yakalanıyor.

Neden Yaş Mama Verilmemelidir?

İçerisinde büyük oranda jel ve sos olan yaş mamalar vitamin ve mineral açısından eksik olduğu için tercih edilmemelidir.