Kedi Maması Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kediler, ilgiye muhtaç olan en masum evcil hayvanlardan birisidir ve bu nedenle hem şefkat verilmeli hem de sağlıklı bir şekilde beslenmelerine dikkat edilmelidir. Kedi mamalarının birçok çeşidi vardır ancak her kedi maması sağlıklı değildir ve mamaların tümü, kediler için uygun değildir. Kedi mamalarını seçerken göz önünde bulundurulması gereken durumlar vardır aksi takdirde kedilerin sağlıkları ve beslenme alışlanlıkları olumsuz yönde etkilenebilir. Peki, kedi maması almadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Kedi Maması Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

1) Alınacak olan mamanın içeriği incelenmelidir. İçerisinde bulunan zararlı maddeler kedilere zarar verici boyutta olabilir.

2) Beslenen kedi cinsine, türüne, cinsiyetine, kilosuna uygun mama çeşitlerinden birisi tercih edilmelidir. Kedi mamaları, farklı kediler için üretilmiştir ve kedinin özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

3) İçinde fazla karbonhidrat barındıran mamalardan uzak durmak gerekir çünkü fazla karbonhidrat tüketmeleri kedilere kilo aldırarak dengesiz beslenmelerine neden olacaktır.

4) Kedi mamalarını almadan önce bir veterinerden yardım almak daha sağlıklı olacaktır.

5) Alınacak olan mamayı, kedinin sevip sevmediğinden emin olmak gerekir.

Kediler İçin Alınabilecek Kaliteli Mamalar

Kedilerin sağlıklı beslenebilmesi için alınabilecek bazı kedi mamaları vardır ve bunları tercih etmek kediler için daha iyi olacaktır. Bu kedi mamaları;

1) Gourmet Gold Kıyılmış Hindili Kedi Konserve Mama

2) Gourmet Perle Izgara Sığır Etli Yaş Kedi Maması

3) Gourmet Perle Izgara Somonlu Yaş Kedi Maması

Kediler için bu sağlıklı mamaları kullanmak, onların gelişmesine ve enerjilerinin dolmasına yardımcı olacaktır. Bunun yanında fazla kilosu olan kediler için diyet uygulanmalıdır ve buna göre mama seçimi yapılmalıdır. Yanlış mama seçimleri kediler için ciddi zararlar teşkil eder.