Kediler Hangi Mamaları Sever?

Kediler için günümüzde piyasada olan pek çok mama markası ve mama çeşidi bulunmaktadır. Kediler hangi mamaları sever denildiğinde bunu yaş mamalar, kuru mamalar, ek gıda takviyeleri, ödül mamaları olarak sınıflandırılabilir. Kediler de tıpkı insanlar gibi farklı damak zevklerine sahiptir. Örneğin; bazı kediler sadece kuru mama yemeyi tercih ederken bazı kediler ise hem kuru mama ile hem de yaş mama ile beslenmeyi tercih etmektedir. Ya da bir kedinin sevdiği hindili kuru mamayı başka bir kedi yemeyebilir. Bu da kedilerin damak zevki ile alakalı bir durumdur. Ancak çoğu kedi tavuklu kurur mamayı severek yemektedir.

Kediler İçin Kuru Mamalar

Kuru mamaların pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar açık ya da kapalı olarak bulunabilir. Günümüzde pet shoplar deneme yapmanız için açık kuru mamalar konusunda yardımcı olmaktadır. Kuru mamalar; tavuklu, hindili, somonlu, sığır etli, tavuklu hindili, tavuklu balıklı, sığır etli tavuklu ve gurme şeklinde türlere ayrılmaktadır. Kedilerin sevdiği kuru mamaları ağırlıklı olarak tavuklu veya balıklı mamalar oluşturmaktadır.

Kediler İçin Yaş Mamalar

Kediler için piyasada var olan pek çok yaş mama markası ve yaş mama çeşidi mevcuttur. Bu yaş mamalar kaplar halinde satılabildiği gibi konserve kutuları şeklinde de satılmaktadır. İçerik olarak tavuklu, somonlu, sığır etli, tavuklu hindili, ton balıklı olarak farklılaşmaktadır. Yaş mamalar çoğu kedinin hoşuna gitmektedir. Ayrıca vitamin ve zengin mineralli içerikleri ile kedilerin sağlığı konusunda faydalıdır.