Kedilerin Kemik Sağlığına İyi Gelen Mamalar

En çok sevdiğimiz evcil dostlarımızın sağlıklarını düşünmek bize kalmaktadır. Bu nedenle, onlar için en sağlıklı ve güvenilir mamayı seçerken araştırma yapmak gerekmektedir. Piyasada çok sayıda farklı firma tarafından üretilen kedi maması bulunmaktadır. Hangi mamanın kedilerin kemik sağlığına iyi gelen mamalar arasında yer aldığını bularak bu mamayı edinmek önem taşımaktadır. Hayvan sahiplerinin hayvanların beslenme şekillerine ciddi önem vermeleri gerekmektedir. Kedilerin sağlıklı beslenmeleri sağlanarak yaşam süreleri uzatılabilmektedir.

Belirli Bir Tür Etten Üretilmeli

Kediler için en sağlıklı olan ve kemik gelişimlerini destekleyen mamaların belirli bir tür etten üretilmesi gerekmektedir. Et ve yan ürünleri ya da tavuk ve yan ürünleri gibi içerikleri olan mamalardan tüketilmesi bazı sağlık sorunları doğmasına neden olabilmektedir. Belirli bir tür eti içeren mamaları kedilerin yemesi ise, kemik sağlığına iyi gelmektedir. Özellikle bir kaza geçirmiş ve kemiklerinde kırık ya da çatlak oluşmuş kedilerde hızlı bir iyileşme için kırmızı et, tavuk ya da balık içeren mamalar yedirilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Mısır, Buğday Gibi Ürünler İçermemeli

Mısır, buğday, soya, kurutulmuş arpa küspesi, diyet malzemeler gibi ürünler kediler için yararlı değil zararlıdır. İnsanların sindirim ve bağışıklık sistemleriyle kedilerinki oldukça farklıdır. Bu nedenle, insanlar için faydalı olan besinler kediler için faydalı olmayabilir. Bu tür malzemeler içeren mamalardan uzak durulması gerekmektedir.