Kedilerinizin Mutluluğunu Mamalar İle Sağlayın

Kediler insanlara alışkın ve oyun oynamayı seven bir hayvan türüdür. Bu sebep ile evcil hayvan kategorisinde evlerde bakmak için en çok tercih edilen hayvan türüdür. İlgi ve alaka göstermek gerekir. Ama yeterli ilginin yanında kedinin sağlığı için beslenmesine özen göstermek gerekir. Yaşına ve cinsine uygun mama tercih edilmelidir. Seçilen mamanın içeriği zengin olmalı ve kedinin tüm besin ihtiyacını karşılamalı. Yani özetle kedilerinizin mutluluğunu mamalar ile sağlayın ve size çok iyi arkadaş olsunlar.

Doğru Mama Tercihi

Bir kedi için en doğru mama tercihini yapmak gerekir. Seçilen mamanın lezzeti ve protein değeri de yüksek olmalı ki kedi mama saatinde mamasını yerken mutlu olurken sağlıklı da beslensin. Mama seçer iken sahip olunan kedinin yaşına, yine sahip olunan kedinin türüne ve mamanın lezzeti kediye uygun mu hepsine dikkat edilmeli. Ayrıca yine sağlık koşulları nedeni ile alınan kedi mamasının son kullanma tarihine çok dikkat edilmelidir. Alınacak mamadan ilk önce az miktar alınmalı ve kedinin severek yiyip yemediğine bakılmalı. Hem yaş kedi maması hem de kuru kedi maması denenmeli.

Kedi Ödülü

Hayvanlarda insanlar gibi ödül almayı sever. Lezzetli ve doğru mama tercihi ile kediyi mutlu eder iken aynı zamanda kediyi ödüllendirmek de gerekir. Bunun için kedi ödülleri kullanılabilir. Kedi ödülleri ile kediler maksimum seviyede mutlu olacaktır. Birçok kedi ödülü bulunmaktadır. Kedinin zevkine göre içlerinden biri seçilebilir. Kedilerin en sevdiği kedi ödüllerinden bir kaç tane kedi ödülü örneği verir isek, peynirli yapılan kedi ödül tabletleri, biftekli kedi ödülleri, kremalı kedi ödülleri, vitamin içerikli olan ödüller ve balıklı ödül çubuklarını verebiliriz.