Kedilerinizin Sağlığını Düşünüyorsanız Bu Mamaları Tercih Edin

Son zamanlarda kediler için çok sayıda mama üretimi yapılmıştır. Bu mamalar alt, orta ve üst kalite olmak üzere üç bölüme ayrılmaktadır. Kediler de insanlarda olduğu gibi her yiyeceği tercih etmemektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu kedinin sevdiği aynı zamanda kediye zarar vermeyen mamaların seçimidir. İster ucuz ister pahalı mama olsun eğer kedinizin sağlığını bozmuyorsa tercih edilebilir nitelik arz etmektedir.

Kedi Sağlığı İçin Faydalı Olan Mamalar

Kediler için mama seçimi yapılırken ana meselesi kedinin sağlığını korumasıdır. Kedi için sağlıklı mama kedinin tüylerini dökmemesinden anlaşılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise mamayı yedikten sonra kedinin ağzını kokutmamasıdır. Diğer yandan mama kedinin midesinde ve dışkısında da bozulmalara sebep olmamalıdır.

Sağlık İçin Kuru Mamalar

Kuru mamalar kedilerin genelde yediği mamaları oluşturur. Kediniz için alacağınız bu kuru mamalar kedinizin sağlığını korumakla beraber kedinizin bünyesini ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmektedir. Bu mamaların seçimi kedinizin kısır olup olmaması göre değişmektedir. Eğer kediniz kısır ise kedide şişmanlamaya yol açmayacak kuru mamalar seçilmelidir. Bu mamalarda ki yağ oranı düşük olup kedilerin kilosunu korumaktadır.

Sağlık İçin Yaş Mamalar

Yaş mamalar kedilerin en sevdiği mama türüdür. Piyasada pek çok yaş mama bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz bu yaş mamalar kedilerinizin sağlığı korumakta olup besleyici özellik göstermektedir.