Köpeğinizin Kemik Gelişimine Faydalı Mamalar

Ev ortamında en çok beslenen hayvan türü köpeklerdir. Çünkü köpekler insanlara en dost olan hayvan türü olmasının yanında yaşadığı yeri sahiplenmesinden dolayı iyi bir koruma ve bekçidir. Bir köpeği evde bakmak sorumluluk ister. Hayvanın bakımı ve ihtiyaçlarını yerine getirmek gerekir. Köpeklerde en önemli husus sağlıklı olması için kemik gelişimidir. Evde bir köpek besleniyor ise köpek sahiplerinin, köpekleri faydalı bir şekilde beslemeliler, egzersiz ihtiyaçlarını karşılamalılar ve sevgi göstermelidirler. Köpek sahipleri için, köpeğinizin kemik gelişimine faydalı mamalar seçmeleri önemlidir.

Mama Neden Önemli

Evde beslenen köpekler mama ile beslenmekte. Bu yüzden seçilen mamanın köpeğin türüne göre seçilmesi gerekir. Aynı zamanda mamanın içerisinde köpeğin ihtiyaç duyduğu tüm protein ve mineraller olmalıdır. Bir köpek gerektiği şekilde beslenmez ise kemikleri iyi gelişmez. Kemik yapısı iyi gelişmeyen bir köpek hastalanmaya çok yatkındır. Köpeğin ırkına ve türüne göre kaliteli bir mama ile köpeğin kemik gelişimi yeterince desteklenir.

Mama Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir köpeğe mama seçimi yapılır iken sırası ile; köpeğin türü, köpeğin ırkı ve köpeğin yaşı önemlidir. Örnek ile açıklamak gerekir ise süs köpeği olarak geçen bir türe verilen mama ile kurt köpeğine verilen mama farklıdır. Doğru mama seçiminden sonra köpeğin yaşına uygun porsiyonda köpeğe mama verilmelidir. Gerektiği zamanlarda yine köpeğin ihtiyacına uygun takviye mamalarda verilebilir.