Köpekler İçin Mama Markaları

İnsanların belki de en yakın can dostları olan köpekler en sıcak ilgiyi ve en doğru besinlerle beslenmeyi hak eden varlıklardır. Köpek sahiplenmek alacağınız sorumluluk bilincinin artmasının yanı sıra yaşam kalitenizi ve sevecenliğinizi olumlu yönde de etkiler. Pek çok insan ruhsal bunalımlarından ve yalnızlık korkusundan köpeklerle dostluk kurarak kurtulmuştur. Psikologlar tarafından da çokça tavsiye edilen bu yöntem sayesinde hem yardıma muhtaç bir varlığa yuva açmış hem de kendi mutluluğunuza mutluluk katmış olursunuz. Tüm bu artıları düşününce de en yakın dostlarımız köpeklerin beslenmesine de oldukça dikkat etmemiz ve özen göstermemiz gerekmektedir. Bu yüzden bu yazıda en çok tercih edilen ve güvenilir köpek maması markalarını derledik.

 

Royal Canin Marka Köpek Maması

Royal Canin markası oldukça popüler olup pek çok köpek sahibi tarafından tercih edilen güvenilir bir marka olma özelliğini taşır. Köpeğinizin yaşına, kilosuna ve ırkına göre ayrılan mama çeşitleri farklı lezzetlerde ve boyutlardadır. Herhangi bir katkı maddesi içermediğini iddia eden marka, kimi zaman olumsuz yorumlar alsa da dünya çapında en sık tercih edilen mama markalarının başında gelir.

 

Pro Plan Marka Köpek Maması

Pro Plan bir diğer popüler ve çok tüketilen kedi ve köpek mamasıdır. Yine köpeğinizin yaşı, kilosu ve cinsi baz alınarak üretilen mamalar, köpeğinizin damak zevkine göre farklı içeriklerle işlenmiştir. Veterinerler tarafından da sıkça önerilen bu marka özellikle ülkemizde oldukça fazla tercih edilmektedir.

 

Acana Marka Köpek Maması

Acana markası köpek mamaları arasında oldukça fazla tavsiye edilen ve kullanılan bir marka olma özelliğini taşır. Güvenilir ve uygun fiyatlı olan bu marka köpeğinizin damak zevkine uygun geniş bir içerik yelpazesine de sahiptir. Cins, kilo ve yaş ayrımına göre sınıflandırılan bu marka ülkemizde oldukça fazla rağbet gören markaların başında gelir.

 

Orijen Marka Köpek Maması

Orijen köpek maması kuru mama ve dondurularak kurutulmuş ödül mamaları olarak farklı tat ve çeşitlerde üretilen ve fazlaca tercih edilen bir markadır. Güvenilir ve besin değeri oldukça yüksek olan bu marka pek çok bilinçli köpek sahibi tarafından tercih edilmektedir. Tamamen doğal yöntemlerle kurutulan besinlerden üretilen Orijin marka köpek mamaları genellikle veterinerler tarafından tavsiye edilen mama markalarının başında gelir. İçerisinde katkı maddesi bulunmayan ve köpeğinize gönül rahatlığı ile yedirebileceğiniz bu markayı pek çok pet shop veya internet sitelerinde bulabilmeniz mümkündür.

 

 

 

Reflex Marka Köpek Maması

Reflex markası da ülkemizde oldukça popüler ve yaygın olan bir mama markasıdır. Yaş ve kuru mama çeşitleri mevcut olan bu marka uygun fiyatları ile dikkat çekmektedir. İçerik olarak çok fazla çeşide sahip olan marka köpeğinizin yaş, cins ve kilosuna göre farklı opsiyonlar da içermektedir.