Köpekler İçin Mama Nasıl Hazırlanmalıdır?

Köpek mamaları, köpeklerin gelişimine oldukça etki eder ve kullanılma şekilleri çok önemlidir. Mamalar hazırlanırken dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır çünkü yanlış ayarlanan mamalar köpekler için zarar verici olabilir. Köpek sahibi olan, köpeklerine verdikleri mamaya özen gösteren kişiler, mama hazırlama şekillerine de dikkat etmelilerdir. Peki, köpekler için mama nasıl hazırlanmalıdır?

Köpekler için mama hazırlanırken dikkat edilmesi gereken ilk unsur mamanın miktarıdır. Köpek mamasının katılacağı mama kabı seçildikten sonra ilk olarak içine hazır alınan köpek maması katılır ve yanında bir su kabının içine su katılarak köpeğe verilir.

Köpekler İçin Hangi Mamaları Kullanmak Gerekir?

Köpeklerin mamalarında etken olan yaş, cins gibi unsurlara göre mama seçimi yapılmalıdır. Tercih edilebilecek köpek mamaları

1) Acana Singles Grass Fed Lamb Kuzu Etli Köpek Maması

2) Acana Regionals Ranchlands Tahılsız Köpek Maması

3) Acana Regionals Wild Prairie Tahılsız Köpek Maması

4) Acana Cobb Chicken Tavuklu Yetişkin Köpek Maması

5) Acana Yorkshire Domuz Etli&Balkabaklı Köpek Maması

6) Acana Prairie Poultry Tavuklu Yetişkin Köpek Maması

7) Acana Cobb Tavuk&Yeşil Sebzeli Tahılsız Köpek Maması

8) Acana Classics Wild Coast Balıklı Köpek Maması

Gibi köpek maması çeşitleri, köpekler için rahatlıkla tercih edilebilecek mama çeşitlerindendir. Kullanılacak olan mamalar, sahip olunan köpeklere göre değişiklik göstereceği için bu mamalardan uygun olanlarını seçip kullanmak doğru olacaktır.

Köpek Mamalarının Miktarları

Köpek mamaları, bir paket içersinde farklı ağırlıklarda bulunur. Köpeğin tükettiği mama miktarına göre bir köpek maması paketi tercih edilmelidir. Ancak köpek maması alırken çok fazla almamak, yeteri kadar almak ve kullanmak köpekler için daha iyi olacaktır. Farklı miktarda ayarlanan köpek mamaları, tüketim sıklığına göre satın alınmalıdır.