Köpekler İçin Sağlıklı Yaşam İyi Mamalardan Geçer

İnsanların tercih ettiği evcil hayvan türlerinden biri olan köpekler insanlara son derece sadık canlılardır. Hangi köpek türü olursa olsun kişinin gösterdiği ilgi ve özene bağlı olarak bir köpeğin yaşam süresi değişebilmektedir. Bunun için köpeğinizi beslerken kaliteli ve sağlığı açısından etkili mamalar tercih etmenizde fayda vardır. Köpekler için sağlıklı yaşam iyi mamalardan geçer konusu üzerinde dikkatle durmanız gereken bir noktadır. Yapacağınız piyasa araştırmaları doğrultusunda bütçenize uygun olan sağlıklı mama türünü ve markasını tercih edebilirsiniz.

Köpekler İçin Kuru Mama Türleri

Kuru mamalar en çok tercih edilen evcil hayvan mamalarından biridir. Köpekler için olan kuru mamalar içerik itibarı ile kuzu etli, kuzu etli ve pirinçli, tavuklu, tahılsız bal kabağı ve yaban mersini aromalı, sığır etli, kuzulu ve ciğerli, etli & pirinçli & sebzeli olarak farklılaşmaktadır. Günümüzde faaliyet gösteren pet shoplar kuru mama konusunda açık ve kapalı olarak satış yapmaktadır. Eğer köpeğinize alacağınız bir kuru mamanın köpeğinizin damak zevkine uygun olup olmadığı konusunda endişeleriniz var ise açık olarak alıp denemenizde fayda vardır. Köpeğinizin aldığınız kuru mamayı beğenmemesi durumunda pet shoplardan değişim talebinde bulunabilirsiniz. Eğer köpeğinizi bir veya birkaç çeşit kuru mamaya alıştırdıysanız internet üzerinden de kuru mama siparişinde bulunabilirsiniz.

Köpekler İçin Yaş Mama Türleri

Köpekler sadece kuru mama ile değil yaş mamalar ile de beslenmelidir. Çünkü köpeğiniz ihtiyaç duyduğu mineralleri ve vitaminleri yaş mamalar aracılığı ile kazanmaktadır. İçerik itibarı ile tahılsız kuzu etli, tahılsız biftekli, kuzu & pirinçli, tahılsız sığır etli, tavuklu, tavuk & hindili, dana etli ve ciğerli olarak farklılık göstermektedir. Köpekler için satılan yaş mamalar genelde konserve şeklindedir.

Köpek Mamalarını Temin Etme Yolları

Köpeğiniz için kuru veya yaş mama satın almak için bulunduğunuz bölgede yer alan pet shopları ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinde yer alan kuru ve yaş mamaya dair hem köpek mamaları hem de kedi mamaları konusunda online sipariş verebileceğiniz birçok internet sitesi mevcuttur. Bu sitelere üyelik gerçekleştirerek köpeğiniz için uygun olan kuru veya yaş mamayı sipariş edebilirsiniz.