Köpeklerde Alerjiye Karşı Vitaminli Mamalar

Hayatımızın parçası hatta bazen ailemizin bir birey olarak gördüğümüz köpekler bakımı ve beslenmesi konusunda oldukça dikkat gerektiren hayvanlardır. Özellikle aşırı duyarlı bir yapıya sahip olan türler için alerji tehlikesine oldukça önem verilmesi gerekir. Bu durumlarda Köpeklerde Alerjiye Karşı Vitaminli Mamalar bilinmeli ve gerekirse veteriner gözetiminde tedaviye devam edilmelidir.

Köpekler Neden Alerji Olur?

Köpeklerin alerji olmasının birçok sebebi bulunur. Bazen sadece hassasiyetten bile kaynaklanabilmektedir. Buna ek olarak vücutta emilimi zor olan vitamin ve mineral takviyelerinin kullanılması da alerjiye neden olabilir. Bu sebepler düşünüldüğünde alerjiyi yok edebilmek için köpek mamalarından alerjiyi önleyici içerikleri olan mamalar kullanmalıdır. Öğün atlamamaya dikkat ederek kontrollü şekilde köpeğinizin tüketimini sağladığınızda alerjisinin azaldığını gözlemleyebilirsiniz. Köpeklerde Alerjiye Karşı Vitaminli Mamalar alerji dönemlerinde tedarik edilerek iyileşinceye kadar mutlaka kullandırılmalıdır. Veteriner ile birlikte kullanımını daha düzenli ve kontrollü hale getirmek mümkündür.

Köpeklerde Alerji Yapmayan Mamaların Özellikleri

Köpeklerde Alerjiye Karşı Vitaminli Mamalar içerik olarak dengeli beslenmeye uyumlu ayarlanmış, yapay gıda veya boya ürünü içermeyen mamalar olarak sınıflandırılabilir. Araştırmacılar köpeklerin protein ihtiyacının giderilmesi için takviye yerine et veya sakatat tüketimini önermektedir. Alerji olan köpekler kaşıntı ve beraberinde döküntü şeklinde deri yaralarından rahatsız olmaktadırlar. Bu dostlarımızın yediklerine ve mamalarına dikkat ederek daha sağlıklı olmalarını sağlamanın temel görevimiz olduğunu unutmamalıyız.