Köpeklerde Kusmaya Neden Olan Şeyler

Evcil hayvan türlerinden biri olan köpekler, kimi zaman bazı sağlık problemleri ile karşı karşıya kalabilirler. Çok sık görülmese de köpeklerde yaşanan kusma problemi bunlardan birisidir ve bunun bazı sebepleri vardır. Köpeklerde kusmaya neden olan şeyler birçok farklı duruma göre şiddetini değiştirir. En belirgin kusma sebebi kullanılan köpek mamalarıdır çünkü doğru olmayan, kötü bir köpek maması köpeğin midesini bozacak ve kusmasına neden olacaktır. Köpeği olan veya köpek bakımını üstlenen kişiler, alacakları köpek mamalarını özenle incelemeli ve doğru mamaları tercih etmelilerdir.

Hangi Köpek Mamaları Kullanılmalıdır?

Her köpek cinsi, yaşı ve türü için ayrı köpek mamaları vardır. Bu sebeple alınacak olan köpek maması için, iyi bir araştırma yapmak veya bilen kişilerden yardım almak gerekir. Satın alınabilecek güzel ve sağlık köpek mamaları arasında bulunan;

1) Acana Senior Yaşlı Köpek Maması

2) Acana Heritage Light&Fit Fazla Kilolu Köpek Maması

3) Acana Large Breed Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması

4) Acana Heritage Puppy Yavru Köpek Maması

gibi köpek mamaları köpekler için rahatlıkla tercih edilebilir. Yaşlı, yetişkin, kilolu, yavru ve daha birçok köpek çeşidi için bu köpek mamaları satın alınabilir ve köpeklere verilebilir.

Köpek Mamaları Nasıl Kullanılmalıdır?

Köpeklere uygun köpek mamaları seçildikten sonra, her gün yeteri miktarda köpeklere verilmesi ve yanında mutlaka suyunun da bulundurulması gerekir. Bir kabı tam doldurmayacak şekilde günde 3 kez mama verilmeli, çok aşırı veya az mama verilmemelidir. Köpeklerin mama yedikten sonra mutlaka hareket etmesi ve su içmesi gerekir, buna özen gösterilmelidir. Günde 3 öğünden fazla köpek maması vermek köpeğin aşırı kilo almasına ve bir takım problemler yaşamasına sebep olur.