Nasıl Kedi veya Köpek Sahiplenebilirim ?

Çevrenizde kedi veya köpek sahibi kişileri görüyorsunuz. Onların dostlarıyla nasıl keyifli vakit geçirdiklerini gözlemliyorsunuz. Aldıkları sorumluluğun onları nasıl olgunlaştırdığını fark ediyorsunuz. Bununla birlikte yaşadıkları hazza ve keyfe tanıklık ettikçe “neden olmasın” diye sorgulamaya başlıyorsunuz. Evet siz de artık bir kedi veya köpek sahibi olmalısınız!

 

Pet shoplardan satın almak da bir seçenek olabileceği gibi, DodoMama olarak biz; sevgiye muhtaç binlerce dostumuzu hatırlayarak sahiplenmenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Ve tam da bu sebeple nerelerden sahiplenebileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz.

 

Öncelikle internette şöyle bir aratınca karşınıza birçok site çıkacaktır. Bunlardan en eskisi PetArkadas.com Bugüne kadar yaklaşık 40.000 adet pet sahiplendirilmiş, 35.000’i de yuva arıyormuş. Sizin de kalbinizi fethedecek bir pet dostu bulmanız oldukça olası.

 

Belediyeler de sokaktaki dostlarımızın bir yuvası olması için barınaklarla birlikte güzel katkılarda bulunuyorlar. Yaşadığınız yerdeki belediyeye başvurarak bilgi alabileceğiniz gibi internet sitelerinden de sorgulayabilirsiniz. Bu konuda İstanbul Fatih Belediyesi oldukça sıkı çalışıyor.

Fatih Belediyesi Hayvan Barınağı — > Barınak İnternet Sitesi

 

İnternet dışındaki geleneksel mecraları kullanarak sahiplenmek istiyorsanız, veterinerler bu anlamda en doğru adreslerden. Maalesef yeterince iyi kalpli olmayan kişilerce, hasta olduğu için terkedilen binlerce pet var. Veteriner hekimler ise mükemmel bakımlarla bu dostlarımızı iyileştiriyorlar. Buradaki petlerden birini sahiplenmek isterseniz yakın çevrenizdeki veterinerleri ziyaret edebilirsiniz. Üstelik veterinerden sahipleneceğiniz pet dostlarınızın tüm bakımları da yapılmış olur.