Somon ve Pirinçli Mamaların Köpeklere Faydaları

Köpekler açısından mama seçimi hayati önem taşır. Ne de olsa köpekler artık evin bir ferdi haline gelmiştir ve tıpkı küçük bir çocuk gibi ilgi, sevgi ve bakıma ihtiyaç duyarlar. Bu ilginin başında da mama seçimi gelmelidir. Köpekler için en yararlı mamalardan söz etmek icap ederse ilk olarak somon ve pirinçli mamadan konu açılmalıdır. Somon ve pirinçli mamaların köpeklere faydaları ciddi manada saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Bu sebeple Advance somonlu ve pirinçli kedi mamasını tercih etmemek için hiçbir sebep yoktur.

Pirinç Ne Şekilde Faydasını Gösterir?

Pirinç her şeyden önce son derece kolay sindirilebilen bir besindir. Hal böyle olunca da çok kısa yoldan enerji sağlayacak ve kendisini halsiz hisseden bir köpeği kısa süre içerisinde eski enerjisine kavuşturacaktır. İşte bu bağlamda sadece sağlıklı köpekler için değil, hasta ve yaşları ilerlemiş köpekler için de somon ve pirinçli mama yararlı olacaktır. Hatta protein ve lif içeriğinin yüksek olması yönünden esmer pirinçli mamaların tercih edilmesi de mümkün olabilir. Bu bağlamda Pro Plan somonlu ve pirinçli kedi maması her daim muhteşem bir seçenek olacaktır.

Somon Ne Şekilde Faydasını Gösterir?

Köpekler de tıpkı insanlar gibi çeşitli vitamin, mineral ve yağ asitlerine ihtiyaç duyarlar. İşte bu bağlamda somon, son derece kaliteli yağ asitlerine sahiptir. İnsanlar için de oldukça yararlı olan Omega 3 yağ asidini barındıran somon sayesinde köpeklerin tüyleri normalden çok daha parlak görünecek ve bu hem sahiplerini hem de köpeklerin kendisini memnun edecektir. Aynı zamanda Omega 3, köpeklerin vücut direncini ve bağışıklık sistemini güçlendirmesi açısından da eşsiz bir seçenek olacaktır. Bu sayede hastalıkların yarattığı halsizlik de neredeyse tamamen ortadan kalkacaktır. İşte bu etkiyi sağlamak için de Natures Protection somonlu ve pirinçli köpek maması tercih edilebilir.