Yavru Kedileri Mutlu Edecek Mamalar

Sindirim sistemi ve gelişim açısından maksimum özen gösterilmesi gereken yavru kedi mamaları; günlük mamalar ve ödül mamaları olarak iki farklı kategoride incelenebiliyor. Beslenme alışkanlığı için, protein ağırlıklı günlük mamaların tercih edilmesi gereken yavru kedilerde; tuvalet alışkanlığı kazanan ve kuru mamaya yeni geçen yavru kedilere ise, ödül mamaları verilebiliyor. İlk kez kedi bakan ve bu konuda fikir sahibi olmayan hayvan severler için, yavru kedileri mutlu edecek mamalar olarak da araştırma konusu edilebilen ödül mamalarında; yaş mamalar ve vitamin mamaları, hayvan severlere birçok sağlıklı mama alternatifi sunuyor.

Yavru Kedileri Mutlu Etmek için Önerilen Yaş Mamalar

Kuru mama alışkanlığı için, takviye gıda olarak önerilen yaş mamalar; yavru kedilerin beslenme programına, 2. ayın sonunda eklenebiliyor. Yetişkin kedilere göre, daha fazla besin tüketilmesi gereken yavru kedilerde; yaş mama seçimi için, şeker ve sos oranına ayrıca dikkat edilmesi gerekiyor. Haftada maksimum 2 kez verilmesi önerilen yaş mamalarda; yavru kedilerin belirli periyotlarda mutlu edilmesi, sağlıklı beslenme düzeni oluşturulmasını sağlıyor.

Yavru Kedileri Mutlu Etmek için Önerilen Vitamin Mamaları

Yavru kedileri mutlu etmek için önerilen ve vücut direnci yükselten vitamin mamaları; tüy dökülmesi, böbrek yetmezliği gibi olası tehditlerin, gelişim aşamasında engellenmesini sağlıyor. Süt dişleri ile tüketilebilen bu tarz mamalarda; kedilerin yalanma esnasında yuttukları tüylerin vücutlarından doğal yollar ile atılması, kusma sorunun ortadan kalkmasını sağlıyor.